
Vajon az Egyesült Államokban a woke-ideológiát érintő változások milyen hatással lehetnek majd Európára, és benne a magyar társadalomra? Tudósításunk.
Tornádóként söpört végig a magyar kormány döntése a nyugati sajtóban.
A miniszterelnök politikai igazgatója hazánk híd szerepét hangsúlyozta.
Egy személyes emléket idézett fel 1984-ből a miniszterelnök.
Vlagyimir Putyin csak szigorú feltételekkel és kompenzáció fejében nyitná újra piacát.
Óvatoskodásával próbára teszi szavazói lojalitását.
Az esemény üzenete egyértelmű: az egyetemeknek a valódi szellemi fejlődés és a bátor intellektuális viták helyszínének kell maradniuk.
Erre a kérdésre igyekszünk választ adni gondolkodástörténeti és történelmi összefüggések felvillantásával. Boros János, az MTA doktora és Palkó Attila, filozófia szakos bölcsész írása.
A brüsszeli vezetők pedig minél tovább állnak ellen ennek a változásnak, annál nagyobbat fognak koppanni a végén és a pofon annál kijózanítóbb lesz.
De legyen a woke bármily szörnyképződmény, annak nem alternatívája a lokális maffiák, vajdák és döbrögik pöffeszkedő „szuverenista” autokráciája.
Ha valami tanulsága van a múlt csütörtöki ügynek, az talán ez: biztonságunk, gyermekeink biztonsága nem természetes, hanem kivételes dolog. Kincs, amit nem tehetünk kockára. Veczán Zoltán írása.
Az ok, hogy ne ismerjék fel a tömeges migráció korlátozásának előnyeit.
Merkely Béla szerint elképzelhetetlen, hogy ne nyerjük meg az Erasmus-pert. A Semmelweis Egyetem rektorával készített interjúban többek között kitértünk arra is, hogy van-e egészségügyi válsághelyzet Magyarországon, milyen hatásai vannak a hálapénzreformnak, illetve sikerült-e a bérrendezéssel megállítani az orvoselvándorlást.
Persze, minden rendszer előbb-utóbb borul, kérdés, elérkezett-e az ideje? Ungváry Zsolt írása.
Jó tudni: ez a Nyugat már a hidegháború utolsó harmadában megromlott, megbüdösödött, mert már akkor feladta önmagát.
Vajon mennyire veri át a híveit az, aki Angliában gúnyolódva hanyatlónyugatozik, azt sugallva, hogy ott minden rendben – Magyarország ellenben mindjárt összeomlik? Francesca Rivafinoli írása.
A magyar identitás egyik meghatározó eleme a kelet és nyugat közötti lét és most ezt kihasználva sikerült óriási diplomáciai sikert elérni.
Sokkal fontosabb és súlyosabb problémákkal bajlódunk, mint pár éve, amikor a mozgalmatok elfoglalta az agonizáló baloldal helyét a céges érdekeltségek miatt.